חדשה ומצוחצחת – וורדפרס 3.1

סוף סוף, ולאחר עיכוב של מספר חודשים שוחררה וורדפרס 3.1 לאויר העולם.
כמה ימים אחריה כמובן, באדיבות רן יניב הרטשטיין שוחררה גם הגרסה העברית של הוורדפרס החדשה.
הגרסה הנ"ל היא ה – 14 במספר, וקרויה "ריינהארדט", על שמו של ג'אנגו ריינהארדט.
לפי דברי מפתח ומייסד וורדפרס מאט מולנווג כעת "המגבלה היחידה של וורדפרס היא מגבלת הדמיון שלך",
ובכלל הגרסה הנוכחת לטעמו צריכה להיות גן עדן למפתחים, ולכל אלו שיודעים קצת לשחק עם מה שמתחת למנוע של הוורדפרס שלהם.
בין הפיצ'רים החדשים בגרסה תמצאו סרגל כלים שמופיע בכל עמוד בבלוג, כך שאפשר לנווט דרכו בממשק הניהול (פיצ'ר שאישית אני פחות אוהבת), ממשק כתיבה חדש שמסתיר את רוב האפשרויות המיותרות, כלי להוספת קישורים פנימיים בבלוג (הפיצ'ר המבוקש ביותר לפי הבלוג של וורדפרס), ועוד. שיפורים נוספים שתמצאו הם תמיכה בפורמטים שונים לכל פוסט, ממשק ניהול לרשתות בלוגים, ועוד מיני שיפורים ותיקונים אחרים.

כוונת המשורר המקורית היתה לשחרר את וורדפרס 3.1 במהלך דצמבר 2010, אבל בעיות זמינות של חלק מאנשי הפיתוח, בתוספת הבאגים הרגילים הנלווים לגרסאות חדשות הביאו לעיכובים בשחרור, ומי שרצה להתנסות בגרסה החדשה יכל להוריד את גירסת ה"בטא" (Release Candidate) ולהתנסות עליה (פחות מומלץ, כי הגרסאות האלה מיועדות בעיקר למפתחים ובודקי התוכנות).
במהלך אותו זמן סיפקו לנו מפתחי וורדפרס חמישה "מיני עדכונים" – תיקוני אבטחה לגרסה 3 עד 3.0.5, כדי לסתום כמה פרצות בזמן שאנו ממתינים לעדכון הרשמי.

פיסת מידע חשוב:
דרישות המערכת הבסיסיות של וורדפרס 3.1 הן MySQL בגרסה 4.1.2 ו-PHP בגרסה 4.3.
מומלץ לשים לב לכך לפני שדרוג בלוגים וותיקים במיוחד, או בלוגים עם התקנה ישנה של MySQL

קראתם את האזהרה?
מצוין. רוצו להתקין מהר. בינתיים הצוות כבר חושב על הגרסה הבאה, ולפי מולנוווג כל המעוניין לקחת חלק בפיתוח של וורדפרס 3.2 מוזמן, ואפילו בכיף. מולנווג מקווה שאת גרסה 3.2 יקח פחות זמן לפתח מאשר את 3.1, והיא תכלול שיפורים סביב נושא התוספים ומהירות התגובה של ממשק הניהול (ויש גם הבטחה – ממשיכים עם PHP – לא לדאוג!).

עד כאן הסקירה של המערכת החדשה, קישור להתקנת הגרסה העברית, ולרשימת הפ'יצרים המלאה בגוף המאמר.