לכתוב בלי לחשוב, לכתוב בלי לדעת

תמיד מוזר לי להכנס לנישה הזו של לכתוב על דברים אישיים. זו גם הסיבה שאני מנסה לעשות את זה יותר ויותר.
הבטחתי שאני אנסה, ואני אנסה גם לנסח את עצמי בצורה מובנת יותר בתהליך הזה.

עניין הניסוח הוא (לפי מה שגיליתי) העניין הבעייתי אצלי
כלומר, אני די בטוחה שכשאני מדברת על נושאים שכאלו אני מפשטת את הרגשות והמחשבות והמלים שלי מאד, אבל מסתבר שאנשים אחרים לא בהכרח חושבים ככה.
מה עוד, כשאני כבר מגיעה ללדבר על עניינים אישיים זה נעשה אחרי שכבר טחנתי וניתחתי כל רגש ותגובה שלי כמעט עד מוות, אז לכן גם בטוחה שהצורה שבה אני מסבירה את עצמי היא הצורה הכי פשוטה וזורמת שאפשר. יש בעיה, כי כשאני אומרת "זורמת" אני ממש רואה בראש תרשים זרימה, רוב האנשים לא עובדים ככה לדעתי.
אני תופסת מעצמי בן אדם די מובן, ובנושאים טכניים אני מסוגלת להסביר ולתמוך ולעזור בלי בעיה בכלל, אבל בנושאים האישיים הניסוח הרבה יותר קריטי מאשר בנושאים טכניים.

בנושאים אישיים כל מילה יכולה לשנות את כל כוונת והרגשת המשפט.
הרבה פעמים כשאני מנסה להסביר את עצמי אני מוצאת את עצמי ללא מלים, וכשאני כן מוצאת את המלים מתברר לי שהצד השני לא תמיד מבין את הכוונה שלי, או את ההרגשה שניסיתי להעביר.
יכול להיות שאני טועה, יכול להיות שרק על סמך הנסיון האחרון והארוך שלי הגעתי למסקנה הזו, יכול להיות שזו לא הייתי אני הלא מובנת אלא הצד השני שלא באמת ניסה להבין מה אני רוצה או מרגישה, את זה אני לא יודעת כבר.
מה שאני כן יודעת הוא שבנושאי הרגש הניסוח הוא אחד הדברים החשובים.

באינטרנט, היכן שלא שומעים את הטון של מי שמולך, הניסוח תופס מקום אפילו יותר מרכזי
.
כאן באינטרנט מילה אחת לא נכונה יכולה לגרום לזה שמי שקורא יבין שאני מרגישה או חושבת אחרת בכלל ממה שאני באמת מרגישה (או חושבת), כאן אין מקום להעביר את החום או הרכות שאפשר להעביר בדיבור.

כמה קלים החיים בנושאים טכניים!
למשל, מייל שנשלח ללקוח יכול להיות קונקרטי למהדרין:
שלום רב, עקב כך וכך צריך לעשות ככה וככה, אנחנו נעשה את זה ואת זה, ואתם תעשו כך וכך, נא לאשר.
תענוג!
בנושא אישי? לא! אין שום סיכוי שמייל או שיחה קונקרטית תעבור כמו שצריך.
הבעיה היא שלי יש נטיה של לנסות להסביר הכל בצורה קונקרטית, להפשיט גם רגשות: קרה א', זה גרם לי להרגיש ב' וג', ועכשיו אני רוצה ד' וה'..
זה נראה מאד מוזר לאנשים, שהרגש מבוטא בצורת משוואה. אולי בגלל זה הוא לא עובר גם בשיחה, ולא רק באינטרנט.
לא יודעת, לדעתי זו הצורה הכי פשוטה שאפשר להסביר את עצמי, נראה שאנשים אחרים לא בדיוק חושבים ככה.

אולי זו באמת הנטיה שלי לנתח אצלי את הכל, את הלמה והמתי והכמה ומה שגרם לזה, אולי אם אני אפסיק לחשוב על זה ופשוט אגיד מה אני מרגישה אז כן יבינו אותי… אבל בשביל זה אני צריכה ללמוד איך להגיד את זה, ואת זה אני לא יודעת.